At the market, 8 apples cost $4 dollar sign, 4. How much do 9 apples cost?
Answer:
$4.50
step by step:
4÷8= .5
.5×9= 4.5
At the market, 8 apples cost $4 dollar sign, 4. How much do 9 apples cost?
Answer:
$4.50
step by step:
4÷8= .5
.5×9= 4.5
Sign in to your account